Rozalia Baikova Castoldi

Õpetaja endast:

Olen lõpetanud Peterburi Riikliku Inseneriteaduse Majandusülikool. Elu läks niiviisi, et pärast ülikooli kolisin elama Itaaliasse ja armusin sellesse riiki esimesest silmapilgust. Itaalias meeldis mulle kõik: soe kliima ja maitsev vein, sõbralikud inimesed oma emotsionaalsete žestide, külalislahkuse ja lärmakate rahvamassidega, siesta ja õndsus. Ma armastan kitsaste kõverate tänavatega Itaalia linnu – muuseumid, hingematus iidsest ajaloost: ainulaadsed Veneetsia, Pisa, Bari. Itaalias on imelisi järvi, mägesid, mere lõhna.

Õppisin kiiresti itaalia keelt rääkima, kui riik ja ümbritsevad inimesed vastavad teie armastusele armastusega, keeleõpe on lihtne ja lõbus. Ja mitte ainult õpikutest ja sõnaraamatutest, vaid kõigest mis juhtub ümberringi: fraasidest tänaval ja transpordis, reklaamidest telesaadete ja teatrietenduste plakatid. Edukalt lõpetasin mitmed itaalia keele kursused, et saavutada C1 tase. Itaalia keele õppimisel toetas mind minu itaalia pere- ja töökaaslased.

Nii juhtus, et mõni aasta tagasi kolis meie pere elama Eestisse. Siin Eestis ma harjutan oma perekonnas itaalia keelt ja töötan itaalia reisigruppide giidina, tõlgina ja õpetajana.

Töötan Dialoogis alates 2009. aastast tõlgin ja õpetan itaalia keelt.

Vaatamata valitsevale arvamusele, et kõikjal räägivad kõik inglise keelt, Itaalias ei vasta see täielikult tõele kui veedate rohkem kui kolm päeva Itaalias, peaksite õppima vähemalt sada igapäevase suhtluse elementaarlauset: tervitused, andestused, tänu, nõusolek, roogade ja poodide nimed, hotellimajutus, põhiküsimused piletite ostmisel ja abi küsimisel. Sellega alustame oma kursusi.

Dialoog teeb koostööd itaalia kirjastustega ja varustab kõiki, kes õpivad itaalia keelt, parimate itaaliakeelsete õpikutega.