Aare Johannes Mae

Haridus: Kõrgem, Tallinna Pedagoogiline Instituut 1978, eriala: füüsika õpetaja võrdsustatud MA; Tallinna Keeltekool 1983: 3-aastased kesk-ja kõrgtaseme soome keele kursused.

Pedagoogiline kogemus: alates aastast 1980, Dialoogis töötab alates 2009 – soome keele ja 2019 – eesti keele A1, A2 tasemel.

Õpetaja kvalifikatsioon: Haridus-ja Teadusministeeriumi ja Keeleameti poolt kinnitatud, et õpetaja Aare Johannes Mae on pädev läbi viima A2-taseme tasemeeksamiks ettevalmistamisele suunatud eesti keele täienduskoolitust.

Õpetaja endast:

Kuigi olen lõpetanud 1978.a. Tallinna Pedagoogilise Instituudi füüsika- ja hiljem Tartu Ülikooli filosoofiaõpetaja eriala, olen kogu oma karjääri pühendanud keelte õpetamisele.

Samal ajal läbisin kolmeaastased soome keele kursused Tallinna Keeltekoolis ning suviti tegin giiditööd soome turistidega. Soomes, Jalasjärve ja Rovaniemi täiskasvanute koolituskeskustes, õpetasin eesti ja vene keelt ning kultuuri ühtekokku 11 aastat. Täiendõppe korras lõpetasin 2008.a. Tartu Ülikooli filosoofiaõpetajate kaheaastased kursused. Osalen regulaarselt Soome Instituudi poolt pakutavatel koolitustel. Soome keelt õpetan nii eesti kui ka vene keele baasil.

Alates 2009. aastast teen koostööd Dialoogiga, kus töötan soome keele õpetajana.

Kasutan oma töös erinevaid õppematerjale sealhulgas ka populaarseid õpikuid, nagu „Hyvä-parempi-paras” (Kaare Sark), „Soome keel iseõppijale” (Mai Frick) „Suomi selväksi” (Margit Kuusk).

Mulle meeldib läbi viia nii auditoorseid rühmatunde kui ka õpetada individuaalselt Skype´i teel. Olen töötanud lastega, noortega ja täiskasvanutega. Viimastel aastatel tulevad õppima soome keelt ka eakad inimesed, kelle lapsed elavad Soomes.

Minu soome keele õpetamise staaž on üle neljakümne aasta.