Nadežda Valk

Olen lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli vene filoloogina ja cum laude psühholoogina. Seejärel õppisin psühholingvistikat aspirantuuris.

Olen töötanud koolis, raamatukogus, reisibüroos, ülikoolis ja alates 1989. aastast Dialoogis, mille asutasin koos oma endiste kolleegidega (alguses Kooperatiiv Dialoog). Minu eelnevad kogemused õpetaja, tõlkija, ekskursiooni- ja reisijuhi, teaduri ja õppejõuna on aidanud mul juhtida firmat juba 30 aastat, leida õige lahendus erinevates situatsioonides ja täiendada pidevalt oma teadmisi erinevates valdkondades, mis on vajalikud firma juhtimiseks, eriti juriidilistes ja majanduslikes küsimustes.

Dialoogis töötades olen kohtunud mitmete väga toredate inimestega, kes on tõelised oma ala profid, positiivse hoiakuga, laia silmaringiga ja vastutustundlikud. Tore on see, et Dialoogis on nad leidnud endale sõpru, häid kaasamõtlejad ja arendasid oma oskused.

Tuhanded meie kliendid on omandanud Dialoogis eesti keele ja mitmeid võõrkeeli, on tellinud tõlketöid ja ostnud keeleõpperaamatud.

Olen tänulik saatusele, et terve elu olen saanud tegeleda sellega, mida olen omandanud ülikoolis, ning elada juba 40 aastat Eesti kõige ilusamas linnas Tartus, olla abikaasa, ema ja vanaema.

Vabal ajal kirjutan luuletusi ja proosat, tõlgin eesti autorite luuletusi vene keelde, käin kunstinäitustel, teatris, reisin palju ja suhtlen sugulaste ja sõpradega.