Maret Veldre

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli saksa filoloogia eriala ning saanud ka saksa keele õpetaja kutse.

Elu on mind viinud eri kohtadesse, nii olen töötanud Saksa kultuuri instituudis raamatukoguhoidja ja assistendina, aidates saksa keele õpetajate jaoks korraldada koolitusi ning Goethe Instituudi õppereise Riiga ning Rezekne kooli. Olen käinud Šveitsis Swiss Baltic Neti büroos praktikal, kus aitasin välja anda raamatuid Šveitsis ja Baltikumi suhetest ning tõlkisin sinna ka mõningaid tekste. Ka olen üle 5 aasta töötanud Tartu observatooriumi raamatukogus.

AS Dialoogis on huvitaval kombel kokku saanud kõik need kolm suunda, millega olen kokku puutunud, nii tõlkimine, kirjastus kui ka koolituste korraldamine.  Töötan siin firmas koolituste korraldajana ning see töö on väga huvitav ja põnev. Iga päev õpin midagi juurde, ja see on hea tunne.

Vabal ajal loen meelsasti, viimasel ajal armastan lugeda saksakeelseid kriminaalromaane.  

Armastan teha sporti ning koolivaheaedadel reisin koos lastega, viimasel ajal olen sagedamini käinud Šveitsis, sest seal elab mu õde. Mulle väga meeldib saksa kultuuriruum, naudin Eestis võimalusel saksa kultuuri, nii näiteks külastan siin Viini Filharmoonia kontserte, käin võimalusel vaatamas saksa filme ja hoian end kursis saksa uuema sõnavaraga.