Valeri Nesmašnov

Pärast Leningradi Lennunduse Aparaadiehtuse Instituudi lõpetamist olin suunatud tööle Tartu kontrollaparatuuri tehasesse, kus töötasin mitu aastat insenerina osakonnas, kus tehti „musti kaste“ tsiviil- ja sõjalennukitele. 90-ndatel aastatel müüdi tehas rootslastele ning seal hakati tootma tarbeesemed.

Siis otsustasin omandada uue eriala – majandusarvestuse, kuna instituudis õpetati meile peale lennundusega seotud ainete ka majandusökonoomikat. Läbisin ümberõppe ja nii sai minust raamatupidaja.

Dialoogis töötan alates 1993. aastast ja raamatupidamine on minu õlul alates 1997. aastast. Tean, et minu tööst – tulude ja kulude arvestusest, aruandlusest, õigesti tehtud prognoosidest – sõltub firma majanduslik heaolu. Seoses üleminekuga eurole võttis Dialoog kasutusele kõige kaasaegse raamatupidamisprogrammi Directo, mis annab rikkalikud võimalused arvestuse ja majandusanalüüsi tegemiseks.

Vabal ajal meeldib mulle sõita oma tallu, kus teen ehitustöid, niidan muru, tegelen mesilastega. Armastan ka koos perega reisida, laste ja lastelastega olla. Õhtuti loen ja vaata meelsasti filme lennundusest, tehnikast ja teaduslikest avastustest.