Aire Isand

Haridus: Kõrgem, Tallinna Pedagoogiline Instituut 1990, eriala: eesti keele ja kirjanduse õpetaja; Tallinna Ülikool 1998, eriala: haldusjuhtimine MA.

Pedagoogiline kogemus: alates aastast 1990, Dialoogis töötab alates 2013.  

Õpetaja kvalifikatsioon: Haridus-ja Teadusministeeriumi ja Keeleameti poolt kinnitatud, et õpetaja Aire Isand on pädev läbi viima A2-, B1-, B2- ja C1-taseme tasemeeksamiks ettevalmistamisele suunatud eesti keele täienduskoolitust.

Õpetaja endast:

Olen lõpetanud 1990. a Tallinna Pedagoogilise Instituudi eesti keele ja kirjanduse õpetajana ja 1998. a Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise magistriõppe.

Seejärel olen töötanud õpetajana ning lektorina kõrgkoolis. Dialoogis töötan kuuendat aastat eesti keele õpetajana vene keele baasil.

Mind ajendab õpetajatööd tegema ja valmistab mu töös mulle eelkõige rõõmu see, et saan õpetada inimestele keelt, näha nende edusamme, mida nad tänu heale keeleoskusele teevad (nt karjääriredelil, kui nende töö nõuab C1-tasemel eesti keele oskust; igapäevaelus jm).

Meelsasti õpetan erineva keeleoskustasemega õpilasi, aga eriti põnev on õpetamine C1-tasemel – näha varasema keeleõppe vigu, neid korrigeerida ja kujundada õppuris süsteemse keeleõppe oskusi; samas pakub huvi ka A1-tasemel õppur – tema puhul saan aidata keele „vundament“ õigetele alustele paigaldada.

Tunnustus minu tööle on hulgaliselt positiivse tulemusega õppureid sadadest minu kursustel käinutest alates A1-st kuni C1-ni kõigi õpetajana töötatud aastate vältel. Aja jooksul on minu lemmikõpikuteks kujunenud kirjastuste TEA ja Kirjatark õpikud.

Lisaks õpetajatööle köidavad mind teater, muusika, aiandus.