Keeled ja kirjastused

Üle poolte Dialoogis müügil olevatest õpikutest on inglise keele õpikud.
Meil on lai valik ka saksa ja vene keele õpikuid.
Alati on saadaval ka eesti keele õpikud.

Veidi väiksemas mahus on esindatud itaalia, prantsuse, hispaania, soome ja läti keele õpikud.
Kliendi soovi korral saame pakkuda ükskõik millise võõrkeele õppematerjale.

Dialoog teeb koostööd paljude kirjastustega, kellede trükised on tuntud kogu maailmas. Allpool tutvustame neid kirjastusi, kellega meil on kõige tihedamad sidemed.

Cambridge University Press

Cambridge’i Ülikooli juures tegutsev kirjastus on maailma vanim senitegutsev kirjastus. Esimesed raamatud trükiti seal 1584. aastal. Kirjastuse üks peamisi tegevusvaldkondi on inglise keele õpikute kirjastamine. Lisaks pakutakse ka eri tasemega kursusi, veebiprogramme ja rahvusvahelise inglise keele eksami ettevalmistusmaterjale. Cambridge’i Ülikooli kirjastus annab välja ka kvaliteetseid teatmeteoseid, sõnaraamatuid ja entsüklopeediaid, millest paljud on nüüd avaldatud ka elektrooniliselt. Praegu annab kirjastus välja üle kahe tuhande raamatu ja kahesaja teadusajakirja aastas. Cambridge’i Ülikooli kirjastus annab välja ka kuulsat grammatikaõpikut Murphy’s Grammar In Use. Cambridge’i Ülikooli kirjastusest sai aastal 2000 Dialoogi esimene koostööpartner.

Oxford University Press

Cambridge’i igavene konkurent Oxfordi Ülikool ei jää kirjastusmaastikul kolleegist sugugi maha – mõnes valdkonnas on isegi edukam. Vaatamata sellele, et Oxfordi Ülikooli kirjastus (Oxford UP) asutati alles 1891. aastal, on see tänapäeval Suurbritannia üks juhtivaid kirjastusi ning ülikoolide juures tegutsevatest kirjastustest suurim. Oxfordi Ülikooli kirjastuse filiaalid asuvad 60 riigis. Kirjastuses koostatakse kvaliteetseid akadeemilisi ja hariduslikke trüki- ja digimaterjale, mida müüakse kogu maailmas. Kirjastuse tegevus on suunatud erinevatele teadmishimulistele õppijatele: koolieelikutest keskkooliõpilasteni, tudengitest akadeemikuteni ja asjaarmastajatest teadlasteni. Kirjastus on muuhulgas spetsialiseerunud ka sõnaraamatute väljaandmisele: kõigile on tuttav Oxfordi inglise keele sõnaraamat (sisaldab umbes 500 000 sõna ning üle kahe miljoni tsitaadi). Sellesse sõnaraamatusse on koondatud kõik ingliskeelsed sõnad, mis on olnud kasutusel alates 1150. aastast. Kirjastuse müügihitt on täiskasvanud õppijatele mõeldud Headway inglise keele õpikute sari, mille viies trükk on eriti populaarne Eesti keelekeskuste seas.

Pearson

Kirjastus Pearson on keeleõppe valdkonnas üks juhtivaid kirjastusi maailmas. Pearson ei paku üksnes raamatuid, vaid ka kompleksseid ja uuenduslikke haridus- ja lingvistikavaldkonna lahendusi, mis on kohandatud eri sihtrühmade individuaalsetele vajadustele. Ettevõtte algne nimi oli Pearson Education, Pearson Longman. Ettevõte laieneb kiiresti ja on liitnud endaga teisi Suurbritannia kirjastusi. Kaalukaim samm oli väärika ajalooga kirjastuse Longman ostmine. Selle asutas 1724. aastal Thomas Longman, kes andis aastal 1775 välja Inglismaa esimese Longman sõnaraamatu, pannes sellega aluse kogu maailmas tuntud ja ajahambale vastu pidanud kaubamärgile Longman Dictionary. Kirjastuse tootevalikus on mitmeid tuntud õpikuid, näiteks õpikute sari Gold, mille viimane väljaanne Gold Experience on eriti populaarne Eesti gümnaasiumite hulgas. Kirjastuse Pearson õpikud eristuvad tänapäevase maailmakäsituse poolest, neis järgitakse uusimaid metoodilisi saavutusi ja veebiõppe põhimõtteid. Tänu sellele on võõrkeele õppimine meeldivam ja tõhusam.

MM Publications

MM Publications on sõltumatu kirjastus, mis on spetsialiseerunud inglise keele õppekirjandusele. Kirjastus pakub kursusi lastele ja täiskasvanutele, grammatikaõpikuid ja lugemikke, eksamite ettevalmistusmaterjale ja raamatuid. Ehkki MM Publications on Dialoogi jaoks suhteliselt uus koostööpartner, on selle kirjastuse õpikud hästi vastu võetud nii Tallinna, Narva kui ka Lõuna-Eesti koolides.

Hueber Verlag

Hueber Verlag on Saksamaa tuntuim kirjastus, mis on keskendunud võõrkeelte – eelkõige saksa keele – õppimiseks vajaliku õppe- ja metoodilise kirjanduse väljaandmisele. Kirjastusel Hueber Verlag on olemas kõik, mida saksa keele edukaks õppimiseks võib vaja minna – õpikud lastele, noortele ja täiskasvanutele, grammatikaraamatud, lugemikud, piirkonda tutvustavad trükised, rahvusvaheliste eksamite ettevalmistusmaterjalid. Kirjastus Hueber Verlag on Dialoogi üks peamisi ja kauaaegsemaid koostööpartnereid. Meie klientidele on Hueber Verlag tuttav selliste populaarsete õpikute kaudu nagu „Menschen“, „Beste Freunde“ jt.

Klett

Saksa keele populaarsuse tõus on kasvatanud nõudlust ka kirjastuse Klett õppekirjanduse järele. Kirjastus Klett on kogu oma tegevusaja jooksul turule toonud kvaliteetset õppekirjandust ning koostanud spetsiaalseid kursusi saksa keele kui võõrkeele õppimiseks. Kirjastuse tootevalikus on kümneid tuhandeid sõnaraamatuid, õpikuid, grammatikamaterjale, töövihikuid ja süstematiseeritud kursusi. Kirjastuse Klett õpikud on Eestis väga levinud, sest saksa keele õppimiseks olevat need ühed parimad. Õpikud on mõeldud erineva keeleoskuse tasemega õppijatele.

Zlatoust

Dialoog teeb juba mitu aastat koostööd Peterburi kirjastusega Zlatoust (Златоуст), olles nende ainuesindaja Eestis. Venemaa suurim kirjastus Zlatoust on tänapäeval üks juhtivaid kirjastusi vene keele õppematerjalide koostamise vallas. Nende õpikuid kasutatavad vene keele kui võõrkeele õppimisel nii lapsed kui täiskasvanud kogu maailmas. Kirjastus pakub vene keele õpperaamatuid välismaalastele ja kakskeelsetele lastele, keelekümblusmaterjale migrantidele (raamatud, heli- ja videomaterjalid, CD-d, DVD-d) ning teste, mis aitavad valmistuda Euroopa keeleõppe raamdokumendis kirjeldatud keeleoskustasemete eksamiteks.

Русский язык. Курсы

Moskva kirjastusel Русский язык. Курсы on vene keele kui võõrkeele õppekirjanduse turul oluline roll. Kirjastuse autorid on kvalifitseeritud pedagoogid, metoodikud ja teadlased.
Kirjastuse poolt välja antavad grammatikaõpikud, õppesõnastikud, kõne arendamise, ärikeele ja kultuuriloo raamatud, lugemikud ning vene keele kui võõrkeele õpetajatele mõeldud raamatud on hästi tuntud nii pedagoogide kui õpilaste seas. Viimasel ajal on kirjastus andnud välja õppematerjalide sarja elektroonilisel kujul: sari hõlmab nii õppefilme kui ka multimeediateatmikke. Kirjastuse kataloogis on umbes 300 õpperaamatut. Tootevalikus on erilisel kohal õppekirjandus, mis on mõeldud välisriikides elavate kaasmaalaste lastele.

Jolly Learning

Suurbritannias tegutseva kirjastuse Jolly Learning asutas 1987. aastal Christopher Jolly, kes mõned aastad tagasi esines ka Eesti Inglise Keele Õpetajate Seltsi konverentsil Pärnus. Christopher Jolly on loonud ainulaadse keeleõppe metoodika – häälikute ja tähtede õpetamine algajatele sünteetilise foneetika abil. Jolly Learning õppekirjandust kasutatakse nii inglise keele kui muusikaliste oskuste arendamiseks enam kui 100 riigis. Dialoog varustab koolieelikute õpetamisega tegelevaid Eesti ja Läti keelekeskusi Jolly Learning metoodika- ja õppematerjalidega, mis arendavad laste lugemis- ja vestlusoskust, mis aitavad neil õppida laule ja luuletusi ning omandada aktsendivabalt suurt hulka ingliskeelseid sõnu juba enne kooli.

Alma Edizioni

Alma Edizioni on üks olulisemaid Itaalia kirjastusi, mis on spetsialiseerunud itaalia keele kui võõrkeele õppematerjalide kirjastamisele. Paljud õpetajad peavad Alma Edizioni õpikuid kõige uuendusmeelsemateks. Need järgivad õppimisrõõmul põhinevat didaktilist filosoofiat – materjalide koostamisel lähtutakse asjatundlikest ja põhjalikest teoreetilistest uuringutest. Kirjastus pakub tänapäevaseid ja huvitavaid õppematerjale.

Black Cat

Kirjastus Black Cat, kes on rahvusvahelisel õppekirjanduse turul tegutsenud alates 1970ndatest, pakub laia valikut keeleõppijatele kohandatud lihtsustatud lugemisraamatuid inglise, prantsuse, hispaania, saksa ja itaalia keeles. Black Cat poolt välja antavad raamatud eristuvad selgelt teistest samalaadsetest raamatutest. Need sisaldavad teavet teksti autori kohta, huvitavaid andmeid teose loomise aja kohta ning mitmesuguseid teksti põhjal koostatud ülesandeid, mis arendavad lugemisoskust ja tekstist arusaamist. Suurepärase trükikvaliteedi ja värviliste illustratsioonidega varustatud raamatutega võivad kaasas olla ka CD, CD-ROM või DVD, mis võimaldavad teha tekstiga lisatööd arvutis, kuulata helifaile või vaadata videoid. Paberraamatute kõrval on kirjastuse Black Cat tootevalikus ka arvukalt digiväljaandeid rakenduse eReaders tarbeks (Apple’i ja Androidi kasutajatele) ning interaktiivse tahvli kasutusvõimalused, mis on kohandatud eri õppevormide jaoks.

Kontaktandmed

Kui soovite osta raamatuid või küsida nõu, võtke meiega ühendust tööpäevadel kell 9.00–17.30.

Dialoogi bürood:
Tartus Turu 9, tel. 55560230, raamatud@dialoog.ee
Tallinnas(digibüroo), tel. 55560230, tellimused@dialoog.ee
Narvas Kreenholmi 3, tel. 55560235, narva@dialoog.ee