Evgenia de la Haye

Haridus: Leningradi Riiklik Ülikool 1982. Trinity College of London University, TESOL (inglise keele õpetamine võõrkeelena) kursused. Sorbonne Ülikool, prantsuse keele kursused.

Pedagoogiline kogemus: alates aastast 1982, Dialoogis töötab alates 2019.

Õpetaja endast:

Sündisin Tallinnas, aga hiljem kolis pere Leningradi (nüüd Sankt-Peterburg). Lapsepõlves tundsin huvi inglise kultuuri, kirjanduse ja keele vastu, sellepärast võtsin inglise keele lisatunde ka individuaalõpetajaga. 1982.a. lõpetasin ma Leningradi Riikliku Ülikooli ja töötasin üldhariduskoolis, hiljem ülikoolis.

1990.a. abiellusin inglismaalasega ja kolisin esialgul Küprosele, pärast AÜE-sse. Alates sellest ajast sai minu põhisuhtluskeeleks inglise keel. Töötasin kahekeelse sekretäri ja tõlkijana. Pärast edukat TESOL (inglise keele õpetamine võõrkeelena) kursuste lõpetamist Trinity College of London University-s töötasin inglise keele õpetajana Dubais – koolis ja lasteaias.

Kaheks aastaks kolisin elama ja töötama Pariisi, kus samaaegselt õppisin Sorbonne Ülikoolis prantsuse keele kursustel ja sooritasin edukalt kõrgtaseme eksamid.

2013. aastal kolisime Eestisse. Registreerisin oma FIE ja hakkasin õpetama inglise keelt vene keele baasil lastele. Peale seda hakkasin õpetama inglise ja prantsuse keelt vene keele baasil Tartu Rahvaülikoolis. 2019. aastal hakkasin tegema koostööd Dialoogiga, kui esialgu õpetasin vene keelt prantsuse keele baasil, kuid nüüd õpetan inglise keelt vene keele baasil lastele ja täiskasvanutele.

Tegelen jooga, ujumise ja mäesuusatamisega. Mulle meeldib reisida ja lugeda raamatuid vene, inglise ja prantsuse keeles.