A2-taseme inglise keele kursuse õppekava

Täienduskoolitusasutuse nimetus:
Koolituskeskus Dialoog (asutaja AS Dialoog, registrikood 10050341)

Õppekavarühm:
222 – Võõrkeeled ja -kultuurid

Õppekava koostamise alus: 

Euroopa keeleõppe raamdokument, täiskasvanute koolituse seadus,  Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti tegevuslubade taotlemise ja õppekavade koostamise juhendid.

Õppe kogumaht ja õppe ülesehitus:
Kogu kursuse maht on 170 akadeemilist tundi – 100 akadeemilist tundi auditoorset tööd ja 70 akadeemilist tundi iseseisvat tööd. A2-tase saavutatakse kahe mooduli A2.1 ja A2.2 läbimisega: iga moodul koosneb 50-tunnisest auditoorsest kursusest ja 35-tunnisest iseseisvast tööst.

Moodulid:

Moodul tähistab täiskasvanuhariduse kontekstis pikema õppekava terviklikku osa. Moodul on õppekava terviklik sisuühik, kuid mitte iseseisev õppekava. See koondab kutseoskusnõuetega vastavuses olevad õpiväljundid mooduli ulatuses.

A2-taseme inglise keele kursuse võib õpilane läbida moodulitena, mille puhul võetakse arvesse edasiminekut ja tagatakse järjepidevus.

Esimene ja teine  moodul on ajaliselt võrdsed. Iga õppija võib Dialoogi kodulehel tuvastada oma algtaseme ja alustada A2-taseme omandamist esimesest või teisest moodulist: https://dialoog.ee/qsm_quiz/tuvasta-keeleoskus-a2/

Õppija, kes soovib esimest moodulit läbimata liituda teise mooduliga või on läbinud esimese mooduli rohkem kui 12 kuud tagasi, peaks liitumiseks vestlema koolituse korraldaja ja/või õpetajaga, kes otsustab tema sobivuse üle teise mooduliga liitumiseks.

Õppija võib läbida korraga kõik antud taseme moodulid, kuid võib teha moodulite vahel õppesse pausi. Moodulite vaheline paus ei tohiks soovitatavalt kesta kauem kui kuus kuud. Mõlema mooduli läbimisega ja ühelt moodulilt teisele üleminekuga on õppijale tagatud põhjalik ja terviklik ettevalmistumine tasemeeksamiks.

Esimese mooduli lõpus korraldab õpetaja kontrolltestid, et näha, kas õppija on omandanud vajalikud oskused, et liikuda edasi järgmise mooduli juurde.

Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused:
Täiskasvanud, kes juba oskavad inglise keelt A1-tasemel. Õppe alustamise tingimused: testi tegemine, kursusele registreerumine ja avalduse täitmine.

Eesmärk:
A2-taseme saavutamine.

Õppekeel: 

eesti või vene keele baasil

Õpiväljundid:
Kursuse läbimisel valdab õppija inglise keelt A2-tasemel ja oskab lahendada eksami tüüpülesandeid. Õppija on omandanud baassõnavara, mida kinnistatakse dialoogides ja rollimängudes, ning põhiteadmised grammatikast.

Arusaamine kuulamisel: õppija saab aru selgelt ja aeglaselt hääldatud fraasidest ja sageli kasutavatest sõnadest, mis on vahetult seotud õppijale oluliste eluvaldkondadega (isiku- ja pereteave, sisseostude tegemine, kodukoht, töö, vaba aeg).

Arusaamine lugemisel: õppija saab aru väga lühikestest lihtsatest tekstidest ja oskab leida eeldatavat spetsiifilist infot lihtsatest igapäevatekstidest (näiteks reklaamid, tööpakkumised, prospektid, menüüd, sõiduplaanid), samuti saab aru lühikestest lihtsatest isiklikest kirjadest, ka näiteks kolleegide teadetest. Oskab leida enda jaoks tähtsat informatsiooni lihtsatest igapäevatekstidest, nt saab aru ajalehekuulutuste peamisest mõttest.

Suhtlemine: õppija saab hakkama igapäevastes suhtlusolukordades, mis nõuavad otsest ja lihtsat infovahetust tuttavatel teemadel. Oskab küsida lihtsaid küsimusi ja neile vastata nt poes, postkontoris, pangas, kohvikus. Oskab kirjeldada oma perekonda ja teisi inimesi, oma lemmiklooma, igapäevatoiminguid, elutingimusi, praegust tööd. Oskab esitada kutset, teha ettepanekut, vabandada ning neile ka vastata.

Kirjutamine: õppija oskab täita enda kohta ankeeti või vormi isiklike andmetega, teha märkmeid ja koostada lihtsat kuulutust, sõnumit, müügikuulutust, õnnitlust, teadet või kirjutada lihtsat isiklikku kirja, näiteks kellegi tänamiseks, või sünnipäevakutset.

Õppe sisu
Moodul A2.1

  1. Welcome, nice to meet you, tourist places, hotel services.
    Tere tulemast, tore tutvuda, turismikohad, hotelliteenused.
  2. Lifestyle, daily routine, jobs, activities, in my free time.
    Eluviis, igapäevane rutiin, töökohad, tegevused, vaba aeg.
  3. People, family, time expressions, special occasion activities.
    Inimesed, perekond, ajaväljendused, eriliste sündmuste üritused.
  4. Places, rooms/furniture, things to buy, places in towns.
    Kohad, toad/mööbel, ostetavad asjad, kohad linnades.
  5. Food, restaurant words, food/drinks, ingredients.
    Toit, restoranisõnavara, toit/joogid, koostisosad.
  6. The past, dates and time, weekend activities.
    Minevik, kuupäevad ja kellaaeg, nädalavahetuse tegevused.

Moodul A2.2

  1. Holidays, travel, to describe a town/city, places, transport.
    Puhkused, reisimine, linna kirjeldamine, kohad, transport.
  2. Now, types of films, festival activities, to describe an event.
    Olevik, erinevad filmid, festivalitegevused, sündmuste kirjeldamine.
  3. The future, plans, weather, suggestions.
    Tulevik, plaanid, ilm, ettepanekud.
  4. Health, the body, problems, to give advice.
    Tervis, keha, probleemid, nõu andmine.
  5. Experiences, outdoor activities, telephoning expressions.
    Kogemused, vabaõhuüritused, telefonivestluse väljendid.
  6. Where on earth are you, describing people, clothes.
    Asukoht, inimeste kirjeldamine, riided.

Õppemeetodid:
Kursuse põhirõhk on suhtluskeelel, õpitakse igapäevaelus tarvilikku sõnavara. Uusi oskusi ei praktiseerita mitte üksnes õpetajaga, vaid ka kaasõppijatega paarides või rühmades. Sõnavara õppimine toimub läbi põnevate rollimängude, elulähedaste situatsioonide imiteerimise ja reaalse keelekeskkonna kasutamise. Kursusel arendatakse kõiki vajalikke osaoskusi: loetust arusaamist, kuuldu mõistmist, rääkimist ja kirjutamist, antakse põhiteadmisi kõnekäitumisest.
Lisaks teadmistele saab õppija veel hulga positiivseid emotsioone ja hea enesetunde. Kursus pakub rohkesti koostöö- ja avastamisrõõmu nii õppijatele kui ka õpetajale.

Iseseisva töö kirjeldus:
Iseseisva töö käigus omandatakse ja kinnistatakse sõnavara, loetakse lühitekste, tehakse koduseid ülesandeid, kirjutatakse visiitkaardi põhjal teavet, korratakse ning harjutatakse grammatikat. Iseseisva töö kohta annab õpetaja tagasisidet. Iseseisev töö eeldab ka veebipõhiste keeleõppeprogrammide ja harjutusvara kasutamist.

Õppekeskkond:
Kõikides ruumides on õpetajale kasutamiseks internetiühendusega arvuti ja seinal valge tahvel. Arvutiga on ühendatud TV-ekraan, mis võimaldab tunni ajal näidata õppeprogramme internetist ning koolitusmaterjale õpetaja mälupulgalt ja DVD-lt. Ruumis on CD-mängija ja kõlarid. Koolitusruumid, õppetehnika ja õppevahendid vastavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele. Kõikides ruumides on loomulik ja elektrivalgustus. Õpperuumid on hubased ja tuulutatavad.

Õppijatel on ka võimalik õppida veebiplatvormide Zoom, Skype või Google Meet kaudu.

Koolitaja kompetentsus:
Kõikidel inglise keele kursusi läbi viivatel õpetajatel on kõrgharidus ehkbakalaureuse- või magistrikraad (mõneldoktorikraad), õpetaja kvalifikatsioon ja täiskasvanutele inglise keele õpetamise kogemus (vt Koolitajate haridus ja kogemus).

Hindamine, õpingute lõpetamise nõuded ja väljastatavad dokumendid:
Inglise keele oskus vastab Euroopa Keelemapi A2-tasemele: suuline vestlus ja kirjalik koolituskeskuse sisene lõputest tõestab A2-taseme õpiväljundite omandamist. Test hõlmab kirjutamist, kuulamist, lugemist ja rääkimist vastavalt läbitud teemadele. Õpetajate andmed on avaldatud Koolituskeskuse Dialoog kodulehel https://dialoog.ee/personnel/

Kursuse lõpetamine:

Õppijatele väljastatakse Koolituskeskuse Dialoog tunnistus järgmistel tingimustel:
a) osalemine vähemalt 75% õppekavas ettenähtud auditoorse töö tundides;
b) õpetaja kinnitus iseseisva töö kohta;
c) kogu õppekava lõputesti sooritamine vähemalt 60% ulatuses.

Õppijad, kes ei saavutanud õppetulemusi või ei osalenud hindamisel, või kes õppisid ainult ühel moodulil, saavad tõendi, mis kinnitab kursusel osalemist ja auditoorsete tundide arvu.

Õppematerjalid (õpetaja valikul):

  1. Headway 5th edition. Elementary Student’s Book and Access to Online Practice 2019
  2. Speakout 2nd edition. Elementary Student’s Book. Pearson. 2018
  3. English File 3th edition Elementary Student’s Book with Online Practice Oxford UP 2018
  4. Face2Face 2nd edition Elementary Cambridge UP 2012
  5. Total English Elementary Students` book. Pearson. 2012
  6. International Express Elementary Oxford UP 2013

Õppekava on koostatud inglise keele õpetajate poolt ja kinnitatud Koolituskeskuse Dialoog direktori allkirjaga 1.08.2019

Õppekava on uuendatud 15.10.2023.